قم، فلکه صدوقی، بالای داروخانه امام رضا، ساختمان خاتم، طبقه سوم
0650755 (0919) - 32902863-4 (025)

جراحی های زیبایی واژن

جراحی های زیبایی واژن

رحم، یکی از اصلی ترین اعضای داخلی بدن زنان است که نقش بسزایی در زندگی آنها دارد.عضوی که در بین دو استخوان لگن قرار دارد و به شکل گلابی وارونه است. رحم، از سه بخش گردنه، تنه و قعر تشکیل شده است.

یائسگی

زنان در دهه چهارم زندگی خود به دلیل کاهش هورمونهای پروژسترون و استروژن، دچار شل شدگی واژن و کاهش حجم لب های خارجی دستگاه تناسلی می شوند. گاهی اوقات این مشکلات باعث بوجود آمدن اختلال در رابطه زناشویی و همچنین ایجاد افسردگی و ناراحتی برای افراد می شود.

یائسگی در زنان معمولا از سن ۵۰ سالگی اتفاق می افتد. در این زمان پروژسترون به شدت کاهش پیدا کرده و یا به طور کلی متوقف می شود. از مشکلاتی که بعد از یائسگی بوجود می آید، سوزش واژن، خشکی واژن، درد در زمان رابطه جنسی و عفونت های ادراری می باشد.

روش های مختلفی برای جراحی زیبایی واژن وجود دارد. شما می توانید به جراح زیبایی زنان مراجعه نمایید. برای دریافت اطلاعات بیشتر و دریافت وقت مشاوره می توانید با شماره تماس ۰۹۱۹۰۶۵۰۷۵۵ و یا ۰۲۵۳۲۹۰۲۸۶۳ تماس حاصل نمایید. همچنین می توانید از اینستاگرام دکتر مرجان سخایی دیدن فرمایید.

 گشاد شدن واژن

گشادن شدن واژن به علت زایمان های متعدد طبیعی، ژنتیک، بارداری، بالا رفتن سن و کاهش وزن شدید رخ می دهد. از مشکلاتی که گشادن شدن واژن در فرد ایجاد می کند، بی اختیاری ادرار، کاهش رطوبت واژن، بی اختیاری مدفوع و خارش و سوزش در ناحیه تناسلی و واژن است.

برای درمان این مشکلات راه های مختلفی وجود دارد که توسط جراح زیبایی زنان انجام می شود.

انواع جراحی های زیبایی زنان

 • لابیاپلاستی: این عمل به منظور برطرف کردن شل شدگی و افتادگی واژن انجام می شود که باعث افزایش عملکرد جنسی این اندام، لذت جنسی، ارگاسم به موقع ، افزایش اعتماد به نفس فرد و بهبود سبک زندگی می شود.
 • واژینوپلاستی: این عمل به منظور تنگ کردن واژن، رفع افتادگی و ترمیم آن در زنان که زایمان های متعدد طبیعی داشته اند و یا با افزایش سن و وزن به این مشکلات دچار شده اند، کاربرد دارد. واژینوپلاستی رابطه جنسی را بهبود می بخشد.
 • جوانسازی واژن: امروزه جوانسازی واژن یکی از جراحی های زیبایی واژن است که بسیار انجام می شود. واژینوپلاستی یکی از جراحی جوانسازی واژن محسوب می شود که باعث زیبایی واژن است.

مزایای جراحی زیبایی واژن

 • درمان مشکلات بی اختیاری ادرار و یا مدفوع
 • درمان خشکی واژن و افزایش رطوب آن
 • کلاژن سازی پوست واژن و سفتی شدن و رفع چروک پوست
 • جوان سازی واژن
 • رفع مشکلات لابیاهای کوچک
 • برطرف شدن افتادگی واژن
 • روشن سازی پوست ناحیه تناسلی
 • افزایش مقاومت بخش های مختلف ناحیه تناسلی
جراحی زیبایی واژن

جراحی زیبایی واژن

سن مناسب برای عمل زیبایی واژن

عمل لابیاپلاستی هیچ محدودیت سنی ندارد و دختران از سن ۲۰ سالگی به بعد می توانند این عمل را انجام دهند. در خانم های ۵۰ ساله به دلیل اینکه بدن در ترمیم و بهبود بخیه ها با مشکل مواجه می شود. به همین دلیل انجام عمل زیبایی در این سن پیشنهاد نمی شود.

عمل لابیاپلاستی برای دختران باکره

بله این عمل به دلیل اینکه در لبه های واژن انجام می شود و به داخل دستگاه تناسلی ارتباطی ندارد، برای دختران باکره منعی ندارد و آسیبی به پرده بکارت وارد نمی شود.

عمل زیبایی واژن در دوران بارداری

در دوران بارداری به دلیل تغییر هورمون ها، معمولا لابیاهای مینور بزرگ تر می شوند. این تغییرات تا دو ماه بعد از زایمان نیز وجود دارد. بنابراین توصیه می شود این عمل به دو ماه بعد از زایمان موکول شود.

هزینه جراحی زیبایی واژن

به طول کلی به دلیل اینکه روش های جراحی زیبایی واژن متفاوت است و با توجه به مشکلات و نیاز فرد، جراحی های متفاوتی انجام می شود،  هزینه مشخصی را نمی توان برای عمل های زیبایی مشخص کرد.

مقالات مرتبط با این مطلب

عمل لابیاپلاستی باعث کاهش میل جنسی می شود؟

عمل واژینوپلاستی در قم

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
دکتر مرجان سخایی

دکتر مرجان سخایی

متخصص زنان زایمان و نازایی داری بورد تخصصی فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران عضو کمیسیون پزشک قانونی استان قم پزشک معتمد و عضو کمیسیون تامین اجتماعی استان قم پزشک نمونه سال ۱۳۹۲

پاسخ

یک × چهار =

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Button