قم، فلکه صدوقی، بالای داروخانه امام رضا، ساختمان خاتم، طبقه سوم
0650755 (0919) - 32902863-4 (025)

جوانسازی واژن

جوانسازی واژن صرفا به جهت تنگ کردن واژن انجام نمی شود و رفع گشادی واژن یکی از مزایای آن می باشد. شل شدگی و تیرگی واژن، معمولا بعد از یک یا چند زایمان اتفاق می افتد که قابل درمان است. تغییرات هورمونی که در دوران بارداری بوجود می آید، باعث تورم لابیاماژورها و لابیامینورها می گردد. آسیبهایی که ناشی از بارداری و زایمان مخصوصا در زایمان ها مکرر و چند قلو زایی بوجود می آید معمولا برگشت ناپذیر بوده و آثار ناشی از آن مانند شلی، تیرگی و بزرگی در این ناحیه به صورت ماندگار باقی می مانند. جوانسازی واژن معمولا برای رفع این مشکل انجام می شود.

بزرگ شدن لابیاها علاوه بر ایجاد مشکل در ظاهر دستگاه تناسلی، باعث ایجاد درد در هنگام برقراری رابطه زناشویی و یا اختلال در ادرار کردن و همچنین به دلیل نگه داشتن رطوبت زیاد در این ناحیه، باعث ایجاد عفونت قارچی می شود. افرادی که به این مشکل دچار می شوند در انجام فعالیت های ورزشی مثل دوچرخه سواری و اسب سواری به مشکل خواهند خورد.

عمل لابیاپلاستی یکی از عمل هایی است که برای کوچک کردن و قرینه سازی لابیاماژورها و لابیامینورها از آن استفاده می شود و باعث رفع مشکلات ظاهری و عملکردی در فرد می گردد.

رفع گشادی و تیرگی واژن یکی از مزایای جوانسازی واژن است. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به جراح زیبایی زنان مراجعه و با پزشک مشورت نمایید. برای دریافت وقت مشاوره می توانید با شماره تماس ۰۹۱۹۰۶۵۰۷۵۵ و یا ۰۲۵۳۲۹۰۲۸۶۳ تماس حاصل نمایید. همچنین می توانید از اینستاگرام دکتر مرجان سخایی دیدن فرمایید.

مدت زمان عمل لابیاپلاستی و دوره نقاهت بعد از عمل

عمل لابیاپلاستی حدود یک ساعت به طول می انجامد و بعد از ۲ تا ۳ روز استراحت می توان به فعالیت های روزانه پرداخت.

روش های جوانسازی واژن

دو روش برای جوانسازی واژن وجود دارد:

واژینوپلاستی

واژینوپلاستی در واقع باعث تقویت عضلات واژن، افزایش قدرت دستگاه تناسلی و به دنبال آن افزایش لذت جنسی می شود.

لابیاپلاستی

این عمل به جهت تغییر در اندازه لابیاها انجام می شود.

جوانسازی واژن
جوانسازی واژن

نکته مهم در مورد روش های جوانسازی واژن

این گونه عمل ها اگر توسط پزشک متخصص زنان انجام شود و پزشک دارای مهارت و تجربه کافی در این زمینه باشد، معمولا روش بی خطر و امنی محسوب می شود. مخصوصا اگه عمل به صورت سرپایی انجام شود، عوارض بیهوشی را نخواهد داشت.

از جمله عوارض این عمل مانند هر عمل دیگری، تورم، درد، خونریزی، کبودی و دیر جوش خوردن زخم ها است که برای جلوگیری از اینگونه عوارض، مراقبت هایی قبل و بعد از عمل، از جمله مصرف آنتی بیوتیک ها، مسکن ها و … توسط پزشک در نظر گرفته می شود.

 آیا روش های جوانسازی واژن درد دارد؟

پس از انجام عمل جوانسازی واژن، ممکن است احساس ناراحتی بسیار کمی داشته باشید که با استفاده از مسکن های خفیف قابل درمان است.

تعداد جلسات مورد نیاز برای جوانسازی واژن

تعداد جلسات درمان، با توجه به شرایط افراد و نظر متخصص، متفاوت است. برخی از خانم ها در اولین جلسه درمان، احساس بهبودی و رضایت را دارند اما بهتر است درمان تا سه جلسه و در طی دو ماه صورت گیرد. ممکن است درمان در بعضی از خانم ها به دلیل شل شدگی عضلات واژن، به جلسات بیشتری نیاز داشته باشد.

هزینه جوانسازی واژن

هزینه جوانسازی واژن با توجه به توانایی و مهارت پزشک متخصص، تجهیزات و لوازم مورد استفاده و تعداد جلسات درمان متفاوت است. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با مطب دکتر مرجان سخایی متخصص زنان و زایمان و نازایی و جراح زیبایی زنان تماس حاصل فرمایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 3]
دکتر مرجان سخایی

دکتر مرجان سخایی

متخصص زنان زایمان و نازایی داری بورد تخصصی فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران عضو کمیسیون پزشک قانونی استان قم پزشک معتمد و عضو کمیسیون تامین اجتماعی استان قم پزشک نمونه سال ۱۳۹۲

پاسخ

بیست + 15 =

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Button