قم، فلکه صدوقی، بالای داروخانه امام رضا، ساختمان خاتم، طبقه سوم
0650755 (0919) - 32902863-4 (025)

عمل لابیاپلاستی

لابیاپلاستی

لابیاپلاستی یا جراحی ولوو، یکی از روش های جراحی است که در آن سایز، شکل و اندازه لابیاهای مینور و ماژور نیز اصلاح می شود. لابیاپلاستی یکی از معروف ترین روش های جراحی واژن است که بالاترین تقاضا را دارد. با این حال برخی از مواقع افراد برای جراحی زیبایی واژن نیز ارجاع داده می شوند.

در این مقاله به توضیح مواردی در خصوص جراحی لابیاپلاستی نیز توضیح می دهیم تا اطلاعات کافی به دست آورید.

لابیاپلاستی چه مزایایی دارد؟

لابیامینور لب های درون واژن هستند و لابیاماژوز نیز لب های خارجی واژن را در بر میگیرد. طبیعی است که در اندازه و شکل لابیاها تفاوت هایی وجود داشته باشد. برخی از خانم ها با لابیاهای بزرگ به دنیا می آیند. اگر چه سایز لابیا ها با گذر زمان نیز تغییر اندازه و شکل می دهند، که ممکن است این تغییرات به دلیل بارداری و سزارین، افزایش سن و تغییر در هورمون ها ایجاد شود.

درحالی که بزرگ و زیاد بودن میزان لابیامینورها کاملا طبیعی است، برخی از خانم ها از داشتن چنین لابیاهایی ناراضی هستند. برخی از خانم ها ممکن است در زمان پوشیدن لباس های خاص مثل لباس های زیر، شنا و … از داشتن لابیاهای بزرگ احساس خجالت نمایند. علاوه بر آن برخی از خانم ها ممکن است دارای لابیاهای بزرگ یا بسیار بلند باشند که احساس ناراحتی و یا درد داشته باشند.

لابیاپلاستی

این احساس ناراحتی و درد زمانی که لباس های مخصوص می پوشند، در زمان ورزش هستند و یا در حال انجام برخی از فعالیت های فیزیکی هستند، اتفاق می افتد. این روش با اصلاح اندازه و شکل، زیبایی لابیا ها را  بهبود می بخشد. جراحی لابیاپلاستی می تواند این کارها را برای کاهش و یا حذف بافت های داخلی لابیاها انجام دهد. بنابراین این جراحی می تواند بسیاری از مشکلات اندازه لابیاها، تنگ کردن واژن و سایر موارد را در خصوص واژن را بهبود ببخشد.

علاوه بر این، هدف از این جراحی زیبایی برگرداندن زیبایی از طریق جراحی لابیاهای داخلی و اصلاح لابیاهای خارجی است. همچنین خانم هایی که دارای لابیاهای نا متقارن هستند نیز به راحتی می توانند درمان شوند و زیبایی را به واژن خود هدیه دهند.

برای نتیجه گیری بسیاری از خانم هایی که لابیاپلاستی انجام می دهند، از نتیجه جراحی زیبایی خود راضی می باشند، آنها دریافته اند که با عزت نفس و اعتماد به نفس می توانند زندگی خود را بهبود ببخشند.

چه کسی بهترین کاندید برای لابیاپلاستی است؟

لابیاپلاستی یکی از روش های جراحی زیبایی برای آن دسته از خانم هایی است که از اندازه و شکل لابیامینور خود ناراضی هستند. این روش سریعترین روش برای رسیدن به نتیجه دلخواه می باشد.

بهترین کاندید جراحی لابیاپلاستی خانم هایی هستند که به دنبال بهبود ظاهر لابیاهای خود هستند.

دلایل زیادی برای این جراحی وجود دارد از جمله این دلایل می توان به  کاهش درد های مربوط به لابیاها، زیبایی واژن و بهبود روابط جنسی نیز اشاره نمود.

اگرچه، جراح زیبایی زنان بیان می کند که هیچ استانداردی برای ظاهر واژن وجود ندارد. به طور متوسط اندازه لابیاها حدود  ۳ سانتی متر از پایه تا سر لب هاست.  دکت مرجان سخایی بیان می کنند که برخی از خانم ها دارای لابیاهای بزرگتر و یا کوچکتر هستند ولی از داشتن لابیاهای این چنینی ناراضی هستند نیز می توانند جراحی زیبایی واژن انجام دهند.

لابیاپلاستی

خانم هایی که می توانند جراحی بر روی ولوو های خود انجام دهند عبارتند از :

 • خانم های ۱۸ سال به بالا
 • توده شاخص بدنی بالایی دارند.
 • در خصوص اندازه و ظاهر لابیاهای خود احساس خجالت می کنند.
 • دارای سلامت جسمی هستند.
 • هیچ شرایط بیماری جدی ندارند.
 • از شرایط واژن خود احساس نارضایتی دارند.
 • لابیهای بسیار بزرگ داشته باشند.
 • در طول زایمان از لابیاها تغییر شکل داده و بعد از آن درمان نشده است.
 • به علت چاقی و یا رابطه های متعدد لابیاها تغییر شکل داده اند.
 • به علت برخی از فعالیت ها مانند دوچرخه سواری لابیا ها دچار مشکل شده اند.

چرا لابیاپلاستی را باید انتخاب کرد؟

روش های زیادی برای بهبود شرایط ناحیه تناسلی خانم ها وجود دارد. خانم هایی دارای لابیاهای افتاده، بزرگ و یا نامتقارن هستند و اغلب احساس درد و ناراحتی در زمان فعالیت هایی مانند دوچرخه سواری، مقاربت جنسی و حتی در زمان پوشیدن لباس های تنگ دارند نیز جراحی های زیبایی را انجام می دهند.

در نتیجه این می تواند باعث شود تا اعتماد به نفس زنان پایین آید. به گفته دکتر مرجان سخایی اگر در این موارد تجربه دارید، انجام جراحی زیبایی واژن می تواند احساسات شما را بهبود ببخشد.

برخی دیگر از دلایل انجام جراحی لابیاپلاستی شامل:

 • تغییر اندازه سایز لابیاها
 • بهبود هر نوع نامتقارنی که لابیاها دارند از جمله بالا پایین بودن لابیاها را شامل می شود.
 • کاهش لب های واژن
 • بهبود اعتماد به نفس

به طور کلی اگر از ظاهر لابیاهای خود ناراضی هستید و احساس خجالت و ناراحتی می کنید. خانم دکتر مرجام سخایی در رسیدن به نتیجه دلخواه شما از جراحی زیبایی واژن نیز به شما کمک خواهد کرد.

نحوه انجام جراحی لابیاپلاستی

لابیاپلاستی به چه صورت انجام می شود؟

جراحی لابیاپلاستی بینی یک الی دو ساعت زمان می برد. در مراجعه اولیه نیز با جراح زیبایی زنان ملاقات و مشاوره خواهید داشت و در خصوص جراحی صحبت خواهید نمود.

قبل از انجام لابیاپلاستی باید آزمایشات و بررسی های مخصوصی انجام دهید. قبل از  انجام جراحی زیبایی واژن تمامی سوالات خود را از جراح زیبایی واژن خود بپرسید. در خصوص ممنوعیت های غذایی و دارویی و حساسیت ها نیز با پزشک خود صحبت نمایید.

برای برطرف تیرگی ناحیه تناسلی بهترین روش سفید شدن این ناحیه می توانید به جراح زیبایی زنان مراجعه نمایید. برای دریافت اطلاعات بیشتر و دریافت وقت مشاوره می توانید با شماره تماس ۰۹۱۹۰۶۵۰۷۵۵ و یا ۰۲۵۳۲۹۰۲۸۶۳ تماس حاصل نمایید. همچنین می توانید از اینستاگرام دکتر مرجان سخایی دیدن فرمایید.

برخی از مواردی که باید قبل از جراحی لابیاپلاستی با جراح زیبایی زنان صحبت نمایید.

 • اعلام موافقت

قبل از انجام جراحی های زیبایی واژن همانند مابقی جراحی ها، باید فرم رضایت از جراحی را امضا نمایید. این فرم به دلیل آگاهی کامل شما از مراحل جراحی، عوارض و نتایج جراحی و اعلام بی هوش شدن و یا بی حس شدن در زمان جراحی و سایر موارد دیگر می باشد. برای انجام جراحی در صورت بی هوشی و یا بی حسی باید آزمایش های خاصی دهید.

 • بی هوشی و یا بی حسی

لابیاپلاستی را می توان تحت بی هوشی و یا بی حسی انجام داد. انتخاب هر یک از روش ها با توجه به شرایط بیمار انجام می شود. قبل از انجام جراحی حتما در این خصوص با جراح زیبایی خود مشورت نمایید.

 • برش های جراحی 

هنگامی که در اتاق عمل، جراح زیبایی زنان محل جراحی را تمیز می کند، آن را برش می دهد باید از بروز کمترین عفونت ها نیز جلوگیری شود. به همین دلیل باید برش ها با دقت و در محیطی تمیز زده شود.

استفاده از لیزر در این نوع از جراحی سبب می شود تا برش ها با دقت زده شود و کمترین میزان عوارض را داشته باشد.

بسته شدن برش ها

بعد از انجام جراحی زیبایی، جراح به طور کامل برش ها را می بندد. برای بخیه زدن این برش ها از نخ های بخیه جذبی و یا غیر جذبی استفاده می شود.

برخی از خدمات دیگر دکتر مرجان سخایی

درمان بی اختیاری ادرار

تنگ کردن واژن

سفید کردن واژن

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 3.3]
دکتر مرجان سخایی

دکتر مرجان سخایی

متخصص زنان زایمان و نازایی داری بورد تخصصی فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران عضو کمیسیون پزشک قانونی استان قم پزشک معتمد و عضو کمیسیون تامین اجتماعی استان قم پزشک نمونه سال ۱۳۹۲

2 thoughts on “عمل لابیاپلاستی

 1. کاربر - می 1, 2020 در 1:34 ق.ظ

  سلام. عمل لابیاپلاستی در مطب انجام میشه یا بیمارستان؟ و اگر در بیمارستان انجام میشه نیاز به بستری شدن دارن؟ ممنون

  پاسخ
  • drsakhaei - می 4, 2020 در 4:55 ب.ظ

   سلام. ابتدا باید معاینه انجام بشه تا نوع عمل مشخص بشه.

   پاسخ

پاسخ

هجده − 1 =

مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه
Call Now Button